Szafka z zamkiem elektronicznym

W wielu różnych obiektach, zarówno publicznych jak i przemysłowych, istniała konieczność posiadania nie tylko zapasowych kluczy do pomieszczeń, ale również uniwersalnych kluczy dostępowych. Owe klucze służyły do otwierania wszystkich pomieszczeń w razie jakiejkolwiek potrzeby, pożaru, czy innego zagrożenia.

Metalowe szafki na klucze dostępowe

szafka z kodem na kluczeZnaczna większość standardowych kluczy jest przechowywana w metalowych skrzynkach z uchwytami na klucze, choć mogą być one używane tylko do składowania kluczy do pomieszczeń ogólnego przeznaczenia. Znaczna większość firm przechowuje klucze dostępowe i uniwersalne w zabezpieczonych skrzynkach, z różnymi rodzajami zabezpieczeń. Jednym z najczęściej stosowanych była szafka z kodem na klucze, przeznaczona do składowania kluczy do których dostępu nie mieli zwykli pracownicy. Takie szafki nie różniły się od standardowych modeli, będąc wykonanymi z aluminium i czasem z tworzyw sztucznych, choć dostęp do zawartości był ograniczony poprzez zastosowania zamka szyfrowego, do którego kod posiadały wyłącznie osoby upoważnione, najczęściej szef ochrony oraz kierownik obiektu. Umożliwiało to nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa, ale również bardzo szybki dostęp do pomieszczeń w razie potrzeby. Zamki stosowane w owych szafkach były uproszczoną wersją modeli używanych w szafach pancernych, i mimo mniejszych rozmiarów i niedużego poziomu zaawansowania, spełniały swoje zadanie doskonale.

Takie szafki można było spotkać w większości sklepów budowlanych oraz tych oferujących artykuły bezpieczeństwa. Mimo zabezpieczeń, nie różniły się zbyt wiele ceną od swoich prostszych odpowiedników, więc zaopatrzenie się w takowe w razie potrzeby było bardzo łatwe, i nie naruszało budżetu w żadnym stopniu, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo.