Przyjazne kokony dla niemowląt

Kiedy dzieci są w brzuszkach, to mają niewiele miejsca do poruszania, gdzie jest ciepło i przytulnie. Nic dziwnego, że po narodzinach, właśnie w takich miejscach czują się najlepiej. Z tego powodu wiele mam kupuje dla swoich maluchów kokony.

Jakie zadania pełnią kokony dla niemowląt?

kokon dla niemowlakaPrzez pierwsze miesiące życia, dziecko potrzebuje dużo czułości i bliskości mamy, z którą było związane przez dziewięć miesięcy. Po narodzinach lubi być ciasno spowite, bo nie kontroluje jeszcze ruchów swojego ciała, a nagłe wyrzuty rączek, czy nóżek, są dla niego czymś niezrozumiałym. Kokon dla niemowlaka jest świetnym miejscem do spania i na odpoczynek, a także w późniejszym czasie do zabawy. Jest on wykonany z miękkiej gąbki i ma podwyższone brzegi, w które maluch może się wtulić. Na dole kokon ma ściągacze, którymi możemy ciasno ściągnąć brzegi, które utworzą niewielką powierzchnię. W kokonie dziecko czuje się bezpiecznie, bo ma mało miejsca z każdej strony i nic mu nie grozi, ponieważ brzegi chroni,ą go przed ewentualnym wypadnięciem.  Kokon ma bardzo szerokie zastosowanie, przez co staje się uniwersalny. Dziecko może w nim spać w łóżeczku, możemy go wkładać do gondoli żeby dziecko miało cieplej w zimowe spacery, kłaść w nim maluszka na łóżku, czy podłodze, albo traktować jako miejsce do zabawy dla starszego niemowlaka. Kokony mogą być dwustronne, z których najlepsze są minky, ponieważ mają z jednej strony miękką bawełnę, a z drugiej ciepły polar, który doskonale grzeje. Jednostronne modele są w całości wykonane z bawełny.

Kokon z pewnością przyda się każdemu niemowlakowi, bo można go stosować w domu, na spacerze, a nawet zabrać na wakacje. Ceny kokonów są dość zróżnicowane, bo najtańszy znajdziemy w cenie około czterdziestu złotych, a najdroższy nawet za dwieście złotych.