Prywatny żłobek

Prywatny żłobek – czy jest potrzebny dziecku?

Wszyscy wiemy, że edukacja jest dla dziecka bardzo ważna. Od niej w dużej mierze zależy to co dziecko będzie robić w przyszłości. Dlatego też posyłamy je do dobrych szkół.

Prywatny żłobek niczego nie gwarantuje

Prywatny żłobekNawet przedszkole ma teraz znaczenie, bo mamy przedszkola integracyjne, językowe, sportowe czy artystyczne. Czy jednak i żłobek w Krakowie ma już znaczenie? Warto się nad tym zastanowić. Do takiego żłobka trafiają niemowlaki,do wieku trzech, czterech lat, kiedy to przechodzą do przedszkola. Wiadomo, ze dziecko w tym wieku uczy się wielu rzeczy. Zaczyna raczkować, siadać, stawać, a w końcu chodzić. Uczy się mówić, bawić z innymi dziećmi, jadać stałe pokarmy, czy tym podobne rzeczy. Nie są to jednak umiejętności edukacyjne, takie jak czytanie, pisanie czy liczenie, które dzieci nabywają dopiero w przedszkolu. Nie ma tam zajęć dla dzieci, poza być może wspólną zabawą. Żaden prywatny żłobek nie może nam zagwarantować, że dziecko się tam nauczy angielskiego, rysowania czy liczenia, bo na to jest jeszcze za wcześniej. Żłobki prywatne bardziej się przydają rodzicom niż dzieciom. To oni chcąc wrócić do pracy oddają swoje dzieci do takich placówek. Na pewno dzieci nauczą się wtedy zabawy z innymi i przyzwyczają się do innych osób, jednak nie ma badań na temat tego, że jest to lepsze niż spotkanie rówieśników w przedszkolu.

Dlatego też zastanówmy się, czy faktycznie warto jest posyłać nasze dziecko do takiego żłobka. Jeśli nie ma takiej potrzeby to nie jest do konieczne. Może nawet dziecko będzie bardziej zadowolone samo w domu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *