porady prawne dla administracji

Porady prawne – prawo administracyjne materialne

W ofertach wielu kancelarii radcowskich i adwokackich znalazły się porady z zakresu prawa administracyjnego. Są one kierowane w stronę kilku różnych grup. Mogą to być porady prawne dla administracji, przedsiębiorstw (firmy prowadzone w formie standardowej działalności gospodarczej, spółki) oraz osób indywidualnych.

Warszawskie porady prawne dla administracji

porady prawne dla administracjiNormy prawa administracyjnego odnoszą się bowiem do bardzo szerokiej dziedziny. Prawo administracyjne obowiązuje większość postępowań prawnych, w których jedną ze stron są organa państwowe. Chodzi tutaj zarówno o jednostki administracji państwowej, jak i jednostki samorządu terytorialnego. Radca prawny z Warszawy z reguły udziela porad przedsiębiorcom i osobom prywatnym, ponieważ większość jednostek państwowych oraz samorządowych posiada swoich własnych prawników. Przy trudniejszych zagadnieniach, które budzą wątpliwości lub sprawach wymagających oparcia o rzadko stosowany tryb postępowania, także administracja może korzystać z pomocy zewnętrznych prawników. Zwykle nie są to jednak klasyczne porady prawne dla administracji, ale konsultacje prawnika pracującego na co dzień w jednostce z zewnętrzną kancelarią. Czasami z takich konsultacji korzysta także kierownik działu, który prowadzi konkretne postępowanie. Prawo administracyjne obejmuje nie tylko normy określające sposób funkcjonowania jednostek administracyjnych i tryb prowadzenia przez nie czynności (prawo formalne), ale także inne zagadnienia. Chodzi tutaj o uregulowanie stosunków jednostek administracji państwowej i samorządowej z zewnętrznymi firmami (np. podwykonawcami, którzy wygrywają przetargi na świadczenie konkretnych usług). Takie postępowania reguluje administracyjne prawo materialne. Porady prawne dla przedsiębiorców w Warszawie często obejmują pomoc w uregulowaniu współpracy firm z jednostkami państwowymi lub samorządowymi.

Prawo administracyjne materialne obejmuje między innymi ochronę zdrowia, gospodarkę, budownictwo, bezpieczeństwo wewnętrzne czy ochronę środowiska. Zapisy normatywne odnoszą się także do kultury oraz szkolnictwa.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://kancelariamj.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *