Popularne dźwigi samojezdne

Dźwigi to maszyny budowlane wspomagające prace na budowie. Jest wiele rodzajów dźwigów. Dźwigi wieżowe, samojezdne, suwnicowe. Wszystkie działają na zasadzie podnoszenia towarów i przenoszenia ich z miejsca na miejsce. Dźwigi wieżowe są zasilane elektrycznie, samojezdne zasilane przez silnik spalinowy a ten zasila sprężarkę produkującą ciśnienie do siłowników.

Dźwigi jako maszyny budowlane

dźwigi łódźDźwigi samojezdne są chyba najpopularniejsze ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Gdzie można wynająć dźwigi łódź to miasto w którym są firmy świadczące usługi dźwigowe. Usługi dźwigu samojezdnego są często wykorzystywane przy rozładunkach towarów na budowach i w miejscach, gdzie potrzebna jest duża siła udźwigu. Przykładowo przy budowie serwerowni, gdzie trzeba zamontować ogromny agregator prądotwórczy na czwartym piętrze. Dźwig samojezdny bez problemu rozprawi się z takim zadaniem. Przy montażu klimatyzatorów czy innych ciężkich maszyn których nie będziemy w stanie wnieść po schodach do biurowca, dźwig sprawdzi się idealnie podnosząc maszynę i wpuszczając ją z góry do pomieszczenia. Dźwigi przydają się do podnoszenia elementów budowy mostu, nawet jeśli element jest zbyt ciężki, możemy wynająć dwa dźwigi które wspólnie się ze synchronizują i podniosą element, którego w pojedynkę nie dałyby rady. W czasie pracy komunikacja operatorów odbywa się przez radio.

Oczywiście same maszyny nie wykonają pracy, w każdej kabinie dźwigu pracuje wykfalifikowany operator, odpowiada on za wszystkie szkody wyrządzone podczas swojej pracy a przy podnoszeniu gabarytów bardzo łatwo otarcia czy wgniecenia. Przy dźwigach wieżowych praca jest o tyle łatwiejsza, że nie można się przemieszczać, cała konstrukcja stoi przytwierdzona obciążeniami do gruntu, a towar porusza się po wysięgniku.