Nazywam się Joanna Kubiak. Jestem założycielką Akademii Tenisa Point, która  powstała po to aby umożliwić każdemu dziecku poznanie czym jest Tenis i jak pozytywnie potrafi on zmienić życie każdego młodego człowieka.

Od najmłodszych lat jestem związana z tenisem ziemnym. Zaczęłam będąc zawodniczką klubu sportowego Warta Poznań, następnie ukończyłam studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu gdzie zdobyłam również uprawnienia trenera II klasy.  W chwili obecnej pracuję ucząc tenisa dzieci i młodzież w najlepszych klubach wielkopolski.

Wiedze na temat nowego podejścia do nauki tenisa zebrałam podczas pobytu we włoskim klubie oraz w Stanach Zjednoczonych grając w uniwersyteckiej reprezentacji  Morehead State University.

Członkostwo i szkolenia w Rejestrze Profesjonalnych Trenerów (PTR) pozwoliła mi uzupełnić wiedze na temat nauki i wykorzystania programu ITF w pracy z dziećmi.

O  AKADEMII

Nasza Akademia skupia się na nauce tenisa dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu  nowoczesnej metody nauczania opartej na programie ITF (Międzynarodowej Federacji Tenisa), której  głównym założeniem jest zapewnienie przyjemności z gry i  rywalizacji  na korcie już od pierwszych treningów.

Dzięki takiej metodzie tenis staje się dla dzieci zabawą  i  w niedługim czasie pasją życiową. W procesie nauczania oprócz nowej metodyki , dajemy uczniom możliwość gry na dostosowanym do ich potrzeb sprzęcie ( rodzaj piłek, wielkość rakiet oraz boiska).

Metody nauczania którymi się posługujemy stosowane są obecnie we wszystkich czołowych państwach świata. Nie koncentrują się one na kształtowaniu ?idealnej techniki? wykonywanych uderzeń, ale na kompleksowym rozwijaniu różnorodnych umiejętności taktycznych, samodzielnego i kreatywnego rozwiązywania problemów, oraz na doskonaleniu zdolności motorycznych, w tym zwłaszcza koordynacji. Stawiamy na uczenie ?radzenia sobie ? w różnych sytuacjach występujących podczas gry.

Nasza kadra dydaktyczna składa się z licencjonowanych trenerów tenisa, wyszkolonych specjalnie do nauki dzieci już od najmłodszych lat.

Wiemy, że często na zajęcia dodatkowe nie stacza czasu, dlatego postanowiliśmy, że to My będziemy przyjeżdżać do szkół uczniów. Nasz program znakomicie dostosowuje się do warunków szkolnych. Dzięki odpowiedniemu zorganizowaniu zajęć, boisko szkolne czy sala gimnastyczna staje się wystarczającym miejscem do przeprowadzania lekcji tenisa.