Chemia do czyszczenia tapicerki

Nowoczesne samochody sportowe były o tyle imponujące, zarówno wyglądem jak i osiągami, co wymagające, i należały do pojazdów zdecydowanie drogich w utrzymaniu. W ich produkcji stosowano bowiem wiele bardzo delikatnych i podatnych na zniszczenie materiałów, które wymagały szczególnej uwagi i częstej konserwacji i czyszczenia.

Chemia do konserwacji wnętrza samochodu

profesjonalna chemia samochodowaElementy skórzane czy chromowane części tapicerki wyglądały bardzo okazale, choć by utrzymać je w idealnym stanie, potrzebne były preparaty o wiele lepsze niż podstawowe środki do czyszczenia pojazdów, dostępne na każdej stacji benzynowej. Wielu posiadaczy samochodów sportowych twierdziło, iż tylko profesjonalna chemia samochodowa, używana głównie przez producentów pojazdów w samochodach pokazowych, jest na tyle skuteczna, by móc być stosowaną do regularnej konserwacji elementów podatnych na zniszczenie i zabrudzenie. Taka chemia dostępna była w profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych, i występowała w wielu odmianach, w zależności od materiału, do którego była przeznaczona. Preparaty do skóry samochodowej nie tylko nawilżały i czyściły materiał, ale również chroniły przed drobnymi uszkodzeniami czy efektami rozciągania podczas długotrwałej eksploatacji. Pozwalały również na usunięcie najgorszych zabrudzeń z powierzchni tapicerki czy skórzanych siedzeń.

Chemia do elementów stalowych czy chromowanych, natomiast, używana była nie tylko do czyszczenia, ale również zabezpieczania delikatnych części pulpitu i wnętrza pojazdu przed korozją, jednocześnie utrzymując połysk i imponujący wygląd chromu w idealnym stanie. Profesjonalne preparaty nie należały jednak do najtańszych, aczkolwiek ich skuteczność była bardzo dobrym wyznacznikiem wyższej ceny, dlatego coraz częściej stosowano je również w zwykłych samochodach.