Biżuteria złota na różne okazje

Biżuterię dajemy bliskim z powodu różnych okazji. Możemy ją podarować żonie z okazji rocznicy ślubu. Kupujemy ją także na chrzciny lub komunię. Jest bardzo wiele okazji by takową sprezentować. Bardzo popularne są złote łańcuszki z medalikiem lub krzyżykiem. Zdecydowanie kupujemy ją dla chrześniaka na Pierwszą Komunię Świętą. Oczywiście w zależności od próby złota ich cena jest bardzo różna.

Medaliki i łańcuszki ze złota

łańcuszek złoty z medalikiemJest wiele prezentów, które można ofiarować na pamiątkę np. Chrztu Świętego. Można kupić srebrną grzechotkę lub tego typu rzeczy. Jednak najczęściej wybieramy łańcuszek złoty z medalikiem w kolorze żółtego lub białego złota. Pasuje on zarówno na prezent dla dziewczynki jak i chłopca. Tym bardziej, że przydaje się taki medalik do Komunii Świętej. W zależności od rodzaju próby złota takie medaliki mają różne ceny. Najtańsza jest oczywiście próba 333. Za łańcuszek takiej próby z medalikiem zapłacimy około 300-400 złotych. Najpopularniejsze medaliki to oczywiście postać Maryi oraz krzyżyki. Oczywiście jeśli kupujemy u renomowanego jubilera z pierwszych stron gazet to cena także będzie większa za taką samą próbę i wagę łańcuszka niż małego jubilera na obrzeżu miasta. Warto kupować biżuterię wykonywaną własnoręcznie w małych zakładach jubilerskich. Wtedy wspieramy małe przedsiębiorstwa i mamy pewność, że będzie ona unikatowa.

Piękny medalik na hłańcuszku będzie bardzo fajną pamiątką na różne okazji typu święta czy urodziny Czasami taka biżuteria przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Im większa próba złota tym jest ono cenniejsze i droższe. Mimo dość wysokiej ceny za zakup biżuterii złotej wciąż jest ona najczęściej wybieraną biżuterią. Dla osób uczulonych na srebro lub stal tym bardziej polecane jest złoto.