Alkomat w samochodzie powinien być obowiązkowy

Pijani kierowcy są największym zagrożeniem na naszych drogach. Wystarczy wypić jeden kieliszek wódki, aby nasza reakcja na bodźce pochodzące z zewnątrz została w widoczny sposób opóźniona. Taki uczestnik ruchu stwarza zagrożenie dla siebie, pasażerów, ale także dla innych uczestników ruchu.

Gdzie można kupić samochodowe alkomaty?

alkomat samochodowy warszawaKażdy odpowiedzialny kierowca powinien mieć na wyposażeniu swojego samochodu przenośny tester trzeźwości, który będzie dla niego gwarancją bezpieczeństwa. W trakcie kontroli policyjnej, która wykaże niedozwolony poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, możemy liczyć na wysoki mandat, zabranie prawa jazdy, a czasem także samochodu. Alkomat samochodowy Warszawa jest miejscem, w którym najwięcej kierowców go posiada w swoim aucie, ponieważ tam są najczęstsze kontrole policyjne, mające na celu wychwycenie jak największej ilości nietrzeźwych kierowców. Alkomaty posiadają zestaw wymiennych, jednorazowych ustników, z których możemy korzystać po każdej sytuacji, kiedy spożywamy alkohol, a mamy wracać do domu samochodem. W Warszawie często odbywają się rutynowe i wyrywkowe kontrole tylko na zbadanie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, ponieważ znajduje się tam najwięcej pijanych kierowców, którzy rocznie powodują w stolicy aż pięć tysięcy wypadków i kolizji drogowych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, także pasażerowie muszą czuwać nad kierowcą i nie pozwolić mu jechać kiedy wcześniej spożywał alkohol. Alkomaty możemy kupić w sklepach z częściami do samochodów.

Dobry jakościowo alkomat samochodowy dostaniemy także w sklepach internetowych, które oferują ich szeroki wybór w przeróżnych cenach. Średni model w cenie około dwustu złotych, będzie wystarczający dla przeciętnego kierowcy, który rocznie pokonuje ponad 10 tysięcy kilometrów.